Pluszowy Miś w naszej szkole

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

 

Z okazji Święta Pluszowego Misia, biblioteka oraz świetlica po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowały tę uroczystość, w której uczestniczyły klasy I wraz z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczyciła nas też Pani wicedyrektor Ewa Śliwiak oraz przedstawiciele rodziców z klas I.

Każde dziecko przyniosło swojego misia-pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony.

 

W świetlicy szkolnej postanowiliśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem. Na początku dzieci zaprezentowały swoje misie, a koleżanki ze starszej klasy przedstawiły program artystyczny o misiach oraz historię powstania pluszowego misia. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę pt. "Jadą, jadą misie". Następnie dzieci zgromadzone w świetlicy odwiedził Kubuś Puchatek, który przybliżył dzieciom swoją postać oraz przedstawił swoich przyjaciół, którzy mieszkają razem z nim w Stumilowym Lesie.

 

Ważną rolę podczas spotkania odegrali rodzice, którzy odczytali fragmenty książki pt. "Kubuś Puchatek" z iście aktorskim zacięciem:

 

p. Alicja Fikus
p. Ewa Baraowska
p. Tomasz Kafel

 

Po wysłuchaniu fragmentów książki nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „Mój przyjaciel miś” oraz zostały wręczone dyplomy i nagrody.

 

Nagrodzone zostały następujące osoby:

 

Klasa I A
I miejsce – Kulon Blanka
II miejsce – Kotłowska Agata
III miejsce – Dajczer Kamila

 

Klasa II B
I miejsce – Kafel Maria
II miejsce – Kobiela Agata
III miejsce – Bartek Milena

 

Klasa I C
I miejsce – Krause Maksymilian
II miejsce – Julia Baranowska
III miejsce – Sikorra Aleks
Wyróżnienie otrzymała Blanka Iloh z klasy I C


Po wręczeniu dyplomów oraz nagród przez Panią wicedyrektor, na zakończenie wspólnej zabawy odbył się taniec z pluszakami do misiowej piosenki „Przytul pluszowego misia”. Wszyscy uczestnicy opuszczali świetlicę z radością oraz z uśmiechem na twarzy.

 

Joanna Borska