Artykuły

Pożegnania

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla ósmoklasistów Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie. Oficjalnie zakończył się dla nich nie tylko rok szkolny 2020/2021, ale także kolejny etap edukacyjny. Albert Einstein uważał, że: „ nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz jaką posiadamy”. Ten rok szkolny był wyjątkowy i bardzo trudny. Ze względu na wprowadzenie czasowo ograniczone funkcjonowanie jednostek systemu oświaty wynikające z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID- 19 nauka wkroczyła do domów rodzinnych i całkowicie zmieniła swój charakter. Uczniowie i nauczyciele stanęli w obliczu nowej rzeczywistości, z którą trzeba było się zmierzyć.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego klas I-II

Minął kolejny rok szkolny. Pierwszy etap podziękowań to uroczysta Msza Święta, która odbyła się w kościele p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Luzinie .
Nadeszły wakacje, które są czasem odpoczynku, ale także chwilą na podsumowanie, zbieranie sił i pomysły na następnych 10 szkolnych miesięcy. Wrzesień przecież tuż, tuż ;)
Zakończenie roku szkolnego to dla wszystkich uczniów radosny dzień – otrzymanie promocji do następnej klasy, a także oprócz świadectw, otrzymanie nagród za wybitne osiągnięcia.

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO klas IV-VII

Nadszedł ten długo wyczekiwany czas radości i wolności. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy - wakacje! 25 czerwca 2021r. o godzinie 8.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla klas IV, V, VII.
Wszyscy zebrani uczniowie udali się do wyznaczonych klas, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami. Uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne, wielu z nich nagrodzono za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz sukcesy edukacyjne.

Czytaj więcej...

Popularyzacja fizyki w naszej szkole

22 czerwca 2021r, uczniowie klasy 7k, Zuzanna Kreft, Dorota Mionskowska, Wiktoria Malinowska, Maja Tobiaska, Oliwia Wicka i Karol Kunz wraz z nauczycielem fizyki zorganizowali pokaz doświadczeń dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy 1b.
Siódmoklasiści, chcąc nieco umilić czas oczekiwania na wakacje, postanowili samodzielnie przygotować i przedstawić w praktyce, to czego nauczyli się w bieżącym roku szkolnym na lekcjach fizyki.
Na początku spotkania uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się czym jest fizyka i jakimi zagadnieniami się zajmuje. Następnie mieli okazję zobaczyć i sami przeprowadzić doświadczenia z hydrostatyki, elektrostatyki i dynamiki. Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia i chętnie współpracowały ze swoimi starszymi kolegami.

Czytaj więcej...

PHISICS HUNTERS

14 czerwca odbył się konkurs PHISICS HUNTERS organizowany przez Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Zadaniem było stworzenie kilku zadań do gry mobilnej o polskich fizykach. W tym celu na lekcjach fizyki uczniowie pisali fabułę wymyślonej przez siebie gry. Jedna z naszych uczennic, Oliwia Wicka z 7k, dostała certyfikat w wyżej wymienionym konkursie. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi uczniowie również będą brali udział w tego typu wydarzeniach.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Czytaj więcej...

,,Z pokolenia niech głos nasz idzie w pokolenie.............”

Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Roppla w Luzinie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” realizuje projekt edukacyjno-kulturowy pt: „Z pokolenia niech głos nasz idzie w pokolenie...- międzypokoleniowy kolaż kaszubskiej pamięci o Marszu Śmierci KL Stutthof”. Jest to cykl działań edukacyjnych, które zakładają odkrywanie historii miejsc, opowieści przedmiotów i relacji świadków historii związanych z tragicznymi wydarzeniami stycznia 1945r. oraz ewakuacji więźniów z obozu Stutthof, którzy uczestniczyli w tzw. Marszu Śmierci.

Czytaj więcej...